Site Rengi

Çamaşır Makinesi Lastiği Siyah Leke Bırakıyor

09.12.2019
74

ÇAMAŞIR MAKİNESİ LASTİĞİ SİYAH LEKE YAPIYOR, Çamaşır makinelerinin varoluş sebebi, içine attığınız çamaşırları temiz ve hijyenik bir şekilde yıkamasıdır. Eğer bu işlevi yerine getirmiyorsa, kullanmanın da hiçbir anlamı kalmaz. Bu nedenle çamaşır makinelerinin çamaşırlarda leke bırakması ciddi bir sorundur. Çamaşır makinelerinin leke bırakmasına birçok etken neden olabilir.

Bu etkenler;

– Giriş ya da tahliye hortumları patlamış ya da yerinden çıkmış olabilir.

– Kapı körüklü contasında herhangi bir delinme ya da aşınma olabilir

– Zaman içerisinde kazan delinmiş olabilir

– Rezistans yerinden oynamış, kireçlenmiş ya da arızalanmış olabilir.

Yukarıda saydığımız nedenler en sık karşılaşılan sorunlardır. Eğer tahliye ya da giriş hortumları yerinden çıkmış ise kolayca yerine takılabilir, fakat delinmişse hortumları değiştirmek en iyi çözüm olacaktır. Aynı şekilde hortumların kelepçeleri de zamanla gevşemiş olabilir. Bunları da sabitleyerek sorunu çözebilirsiniz.

Eğer kapı körüklü contasında aşınma ya da delinme varsa, bu conta değiştirilmelidir.

Conta değiştikten sonra herhangi bir sorun kalmayacaktır. Eğer kazanda bir delinme durumu söz konusu ise bu biraz daha masraflı olacaktır.

Bu durumda ya kazanı tamir ettirmeniz gerekir, ya da yeni bir kazan taktırmanız gerekir. Rezistans ile ilgili bir sıkıntı var ise, önce sağlamlığı kontrol edilmeli, sağlam değilse de değiştirilmelidir.

Buzdolabı Çalışmıyor Arızası Teknik Servisimiz için

Hemen Bizleri Arayabilirsiniz

0532 650 79 69

Yedek Parça Satış Sayfamız

Televizyon, Ankastre Fırın, Buzdolabı, Bulaşık Makinesi, Çamaşır Makinesi, Lcd Televizyon, Klima, Antalya Beyaz Eşya Servisi

0532 650 7969

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Call Now ButtonHEMEN ARA